X

دام زنده

چگونگی شناسایی گوسفند سالم از ناسالم
miralavi
/ دسته ها: دام زنده

چگونگی شناسایی گوسفند سالم از ناسالم

شناسایی گوسفند سالم از ناسالم| دام زنده البرز

یک سری علائم وجود دارد که می توان تعیین کرد که آیا گوسفند سالم است یا بیماری خاصی دارد، که بتوان اقداماتی برای نجات حیوانات از طریق داروها صورت گیرد.


در زیر نشانه های برای تعیین سلامت بدنی یک گوسفند سالم یا بیمار را نشان می دهد که این علائم عبارتند از:

· ظاهر و رفتار

گوسفند سالم یک وضعیت طبیعی دارد. اگر نشانه های غیر طبیعی در چشم ها، خسته بودن چشم ها، قرمزی در چشم و غیره مشاهده کردید علامت بیماری درگوسفند می باشد.

·حرکت

حیوانی که نتواند راه برود یا به طور صحیح بایستد باید علائم آن را بررسی کرد که چه چیزی باعث غیر طبیعی بودن در حرکت حیوان شده است.

·اشتها و تغذیه گوسفند

گوسفند سالم تغذیه خوبی دارد ولی برعکس یک گوسفند بیمار هیچ اشتهایی برای غذا ندارد، هنگامی که حیوان به طور ناگهانی اشتها به غذا خوردن را از دست می دهد می تواند نشانه های شروع بیماری باشد.


·ادرار گوسفند


شناسایی گوسفند سالم از ناسالم

شناسایی گوسفند سالم از ناسالم

 

 

رنگ طبیعی ادرار گوسفند زرد کم رنگ است. انحراف زیادی مانند زردی عمیق، خونریزی در ادرار یا ادرار تیره نشان دهنده بیماری است. هنگامی که گوسفند ادرار دردناکی داشته باشد می تواند نشانه بیماری  خاصی در بدن باشد.  


·سرفه کردن

وقتی حیوان به طور مداوم سرفه می کند، نشان می دهد که چیزی باعث تحریک درگلو شده است که باید آن را بررسی کرد. سرفه نشانه خوبی از سلامت است اما نباید سرفه مداوم باشد.

 

   

·درد در گوسفند

گوسفند سالم دردی ندارد، اما زمانی که حیوانات شروع به نالیدن می کنند نشانه بیماری است و بلافاصله باید حیوان را مورد آزمایش قرار داد.


      

·مدفوع و خروج مدفوع

هر گونه علائم در مدفوع یعنی مدفوع خیلی سخت، مدفوع با خون یا آلوده به بخش های از کرم باشد نشانه سالم نبودن بدن است. که مشکلی درکانال گوارشی است که باید توجه فوری به حیوان شود.


·پوست و پشم گوسفند

بدن گوسفند سالم باید تمیز، صاف و براق باشد. رشد نکردن پشم گوسفند، خنک بودن بدن، بی آب شدن پوست دلالت بر بیماری می باشد. هنگامی که حیوانات به طور ناگهانی اختلال پوستی دارند، باید این علائم را بررسی کرد، زیرا اگر این کار انجام نشود ارزش حیوان کاهش می یابد.نشانه های برای تعیین سلامت بدنی یک گوسفند

نشانه های برای تعیین سلامت بدنی یک گوسفند

·دما، ضربان قلب و میزان تنفس

گوسفند دارای دامنه خاصی از درجه حرارت بدن، میزان ضربان قلب  میزان تنفس است که شرایط سالم را تعیین می کند. ریشه های از این ارزش ها نشان دهنده سلامت بدن است. شما باید گوسفند خود را چک کنید تا اصمینان حاصل شود که از لحاظ جسمی، روحی و روانی سالم است. هر گونه از این علائم نشان می دهد که حیوان شما بیمار است.

 

·غشای مخاطی

 ر اندام های مختلف بدن است، به طور مثال چشم ها، بینی و غیره پوشش مخاطی یک گوسفند سالم است. هنگامی که تمام این نقاط خشک شوند حیوان احساس ناراحتی می کند قبل از آنکه بخواهد این علائم تشدید شود باید آن را درمان کرد.


متخصصین ما در دام زنده البرز با پخش گوسفند زنده و خرید گوسفند زنده را براساس آخرین متدهای روز دنیا سالم ترین گوسفندان را تولید می کنند و به مشتریان گرامی ارائه می دهند. برای اطلاع از شرایط پرورش و همچنین خرید دام زنده و یا هرگونه سوال با ما تماس برقرار نمائید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما بهره ی کامل ببرید.

مطلب قبلی عوامل عفونی چشم در بز و گوسفند
Print
223 رتبه بندی این مطلب:
1.0

1 نظر در مطلب "چگونگی شناسایی گوسفند سالم از ناسالم" ثبت شده است

0
0

sobhan

ریدم توش

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

نقشه گوگل