X

دام زنده

چه نوع گوسفندهای دارای چند شاخ هستند.
miralavi
/ دسته ها: دام زنده

چه نوع گوسفندهای دارای چند شاخ هستند.

انواع گوسفندان شاخ دار| دام زنده البرز

 

بیشتر حیوانات شاخ دار مانند بز، گاو، کاربیو و غیره می باشد. در بسیار نادر، حیوانات شاخ دار نیز وجود دارد که به علت اختلالات ژنتیکی و یا 3 شاخ به دنیا می آیند. موجود افسانه ای با یک شاخ به نام Unicorn نامیده می شود. بیشتر حیوانات شاخ دار دارای یک شاخ جفتی مانند بز، گاو، گوزن و غیره هستند. در موارد بسیار نادر، حیوانات شاخ دار نیز با 3 شاخ به علت اختلالات ژنتیکی یا شرایط غیر طبیعی به دنیا می آیند.


چند مورد از گوسفندان چند شاخ

1- لندریس فنلادFinnish Landrace

گاهی اوقات برخی از Landrace فنلاد با چند شاخ متولد می شوند، گرچه بیشتر آن ها به دلیل بروز چندین زایش تا 9 بره می باشند.


2-مانکس لوهاتان Manx Loaghtan

یکی دیگر از مهمترین نژادهای گوسفند چند نژاد Manx Loaghtan است. این نژاد گوسفند چند شاخ دار رنگ آن قهوه ای تیره است.


چند مورد از گوسفندان چند شاخ


چند مورد از گوسفندان چند شاخ


پشم Wool

این ممکن است تا شش شاخ مانند گوسفند یعقوب داشته باشد. هر دو جنسیت گوسفند مونک لوهاتان دارای شاخ هستند، اما جنسیت نر آن دارای شاخ بزرگتر است. . گوشت و پشم این گوسفند بسیار ارزشمند هستند.

 

3-Hebridean

به نظر می رسد عجیب و غریب اما جدا از داشتن چند شاخ، گوسفند کوچک Hebridean برای داشتن دم کوتاه و مثلثی بسیار منحصر به فرد می باشد. این نژاد از اسکاتلند و بریتانیا است. وزن آن می تواند تا60  کیلوگرم باشد. گفته می شود که این گوشت حیوان نسبت و سایر نژادهای آن میزان کمی از کلسترول را دارا می باشد.

4-ناهو-چورو Navajo- Churro

یکی دیگر از نژادهای گوسفند، چه نژاد بودن آن است که به خاطر گوشت لاغر، مقاومت در برابر بیمارهای سخت، سازگاری با هر نوع آب و هوای است. این نیز گوسفند چورو و آمریکایی یا ناواهو دارای چهار شاخ می باشد.

5-گوسفند ایسلندی Icelandic Sheep

گوسفند ایسلندی یک نژاد گوسفند کوتاه  مدت برای پاهای کوتاهش که بدون پشم است اشاره شده است.  این گوسفند می تواند چندین بار زایش داشته باشد.


انواع گوسفندان شاخ دار


انواع گوسفندان شاخ دار


6- گوسفند یعقوب Jacob Sheep

یک حیوان چند شاخ دار "Polycerate"  نامیده می شود و یکی از قابل توجه ترین گوسفند چند شاخ، گوسفند یعقوب است. این گوسفند تا 82 کیلوگرم وزن دارد. شگفت انگیز است که گوسفند یعقوب می تواند تا شش شاخ  هم داشته باشد.

شش شاخ Six horns

به دلیل ظاهر فیزیکی منحصر به فرد آن، یکی از چند نژاد گوسفند است که به عنوان حیوان خانگی و زینتی نگهداری می شود. این حیوان کوچک و بسیار مفید نیز به عنوان یک حیوان نگهبان استفاده می شود.


دام زنده البرز توانسته بهترین دام را پرورش دهد و در راستای خرید دام زنده می توانید سئوالات خود را از مشاورین مجرب ما بپرسید.

مطلب قبلی مزایای گوشت بره
مطلب بعدی عوامل عفونی چشم در بز و گوسفند
Print
691 رتبه بندی این مطلب:
4.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

نقشه گوگل