X

دام زنده

عوامل عفونی چشم در بز و گوسفند
miralavi
/ دسته ها: دام زنده

عوامل عفونی چشم در بز و گوسفند

 مشکلات عفونت چشم در بز و گوسفند| دام زنده البرز

 

اگزما  periorbtital  یک بیماری شایع پوست می باشد. که اغلب به طور قابل توجه ای پلک ها متورم می شوند. که در چشم کاملا نمایان است که درمان آن به صورت تزریق عضلانی با داروی پینی سیلین به طور سریع در عرض 24 ساعت بر روی بیمار تاثیر می گذارد. عفونت چشم که به حالت رنگ صورتی در می آید، بر روی یک یا هر دو چشم تاثیر می گذارد. اکثر موارد صورت حالت رنگ پریده نشان می دهد. این چشم های آسیب دیده گوسفندان در معرض نور آفتاب باعث می شود قرنیه چشم آنها بیشتر آسیب ببیند. علائم این بیماری آبریزش، قرمزی یا تورم در اطراف چشم و ریزش مو است.

 

مشکلات چشم در بز و گوسفند

 

مشکلات چشم در بز و گوسفند

 

مشکلات چشم در بزها

بزها دارای سه پلک هستند که این پلک از چشم آنها محافظت می کنند. پلک های بالا و پایین می تواند برای محافظت از عوامل محیطی بسته شود. حرکت آنها بر روی چشم نیز کمک کرده تا از طریق اشک  مرطوب نگه داشته شود. اشک نیز بدون شک به جلوگیری از عفونت چشم کمک می کند. پلک سوم نیز به عنوان "غشاء تخریب" شناخته می شود. هدف پلک سوم این است که برای محافظت بیشتر از چشم است. این پلک با بقیه پلک های دیگر هماهنگ می باشد. از آنجا که بز یک حیوان کنجکاو و پرماجرا می باشد می تواند به چشم خود آسیب برساند. چشم نسبت به قسمت های دیگر بدن بسیار آسیب پذیر است.


مشکلات چشم در بزها


مشکلات چشم در بزها


تنها زمانی چشم می تواند محافظت شود که بسته باشد. در مزرعه آنها تمام مشکلات را لمس می کنند با راه رفتن در چوب ها، از طریق گاوها و... می توانند آسیب ببینند که علائم آن خارش خفیف و آبریزش چشم می باشد. درمان عفونت چشم در بزها را می توان با پماد آنتی بیوتیک برطرف کرد.

متخصصین ما در دام البرز با پخش گوسفند زنده براساس آخرین متدهای روز دنیا سالم ترین گوسفندان را تولید می کنند و به مشتریان گرامی خود ارائه می دهند. برای اطلاع از شرایط پرورش و همچنین خرید دام زنده و یا هر گونه سوال دیگر با ما تماس برقرار نمایید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما بهره ی کامل ببرید.

 

مطلب قبلی چه نوع گوسفندهای دارای چند شاخ هستند.
مطلب بعدی چگونگی شناسایی گوسفند سالم از ناسالم
Print
1407 رتبه بندی این مطلب:
3.4

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

نقشه گوگل